Porównujesz: 0
Kamery sklepowe


Telewizja przemysłowa jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych systemów zabezpieczeń, który powoli staje się standardem na wyposażeniu punktów sprzedaży detalicznej. Rosnąca popularność tego typu systemów zabezpieczeń wynika głównie ze stałego spadku cen kamer przemysłowych (zarówno analogowych, jak i sieciowych) oraz innych urządzeń, niezbędnych do budowy systemów monitoringu wizyjnego. Ponadto, coraz większa liczba włamań i kradzieży towarów zmusza właścicieli sklepów do podjęcia działań, mających na celu wyeliminowanie lub przynajmniej ograniczenie tego procederu. Jak się okazuje monitoring wizyjny sprawdza się znakomicie.


Kamery sklepowe

Sklepy to obiekty, w których zachodzi konieczność identyfikacji obserwowanych ludzi, towarów oraz pieniędzy. Stąd też kamery sklepowe powinny dostarczać na tyle szczegółowy obraz, aby umożliwić dokładne rozpoznanie wszystkich osób i przedmiotów znajdujących się w kadrze. Ponadto, kamery sklepowe bardzo często muszą pracować przy słabym oświetleniu lub w wymiarze całodobowym, dlatego też urządzenia wizyjne tego typu powinny zapewniać efektywną pracę w zmiennych warunkach oświetleniowych. Biorąc pod uwagę powyższe wytyczne, najlepszym rozwiązaniem okazują się kamery kolorowe, dostarczające obraz o podwyższonej rozdzielczości oraz pracujące w trybie Dzień/Noc, który pozwala na prowadzenie obserwacji w wymiarze całodobowym. W przypadku gdy nadzór wideo ma także obejmować teren wokół sklepu (np. monitorowanie witryny lub wejścia do sklepu) należy zastosować kamery wyposażone w wodo- i wandaloodporne obudowy (niezawodna praca w trudnych warunkach pogodowych) oraz reflektor podczerwieni IR, który umożliwi obserwację nawet w całkowitych ciemnościach.Jedną z ciekawszych propozycji na rynku, będącą doskonałym połączeniem parametrów technicznych i atrakcyjnej ceny, jest zintegrowana kamera przemysłowa firmy LC Security z serii LC-504P. Kamera przemysłowa LC-504P spełnia wszystkie wytyczne dla kamer sklepowych, ponieważ oferuje krystalicznie czysty obraz w wysokiej rozdzielczości 600 linii TV (bardzo duża ilość detali), funkcję Dzień/Noc oraz wbudowany reflektor podczerwieni IR LED. Dzięki pracy w podwyższonej rozdzielczości, kamera LC-504P pozwala na identyfikację wszystkich osób i przedmiotów, które znajdują się w jej polu „widzenia”. Natomiast wbudowana funkcja Dzień/Noc z reflektorem IR LED, umożliwia prowadzenie nadzoru wideo niezależnie od poziomu oświetlenia na obserwowanej scenie. Na uwagę zasługuje również zastosowany w kamerze obiektyw. Model LC-504P posiada obiektyw typu ZOOM (zmienno-ogniskowy 3.5-8mm), który pozwala na przybliżenie obrazu, i tym samym dokładniejsze rozpoznanie obserwowanego obiektu. Solidnie i estetycznie wykonana obudowa kamery (IP65), pozwala na jej zastosowanie zarówno w wewnętrznych, jak zewnętrznych warunkach środowiskowych. Idealnie nadaje się do nadzoru punktu kasowego lub wejścia do sklepu.


Kamera LC-504P

Fot. Zintegrowana kamera przemysłowa LC Security LC-504P


Inną często stosowaną kamerą w systemach telewizji przemysłowej dla sklepów jest kamera kopułkowa w wersji LC-688C, która posiada wandaloodporną obudowę, i tym samym cechuje się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne (możliwość zastosowania w miejscach, w których istnieje ryzyko uszkodzenia sprzętu CCTV). Kamera kopułkowa LC-688C podobnie jak powyżej wspomniany model, oferuje obraz w podwyższonej rozdzielczości 540 linii TV oraz funkcję Dzień/Noc z wbudowanym diodowym oświetlaczem podczerwieni. Ze względu na swoje właściwości użytkowe, kamera w wersji LC-688C rewelacyjnie sprawdza się podczas nadzoru całej powierzchni sklepu, np. alejek z półkami i produktami.


Kamera LC-688C

Fot. Wandaloodporna kamera kopułkowa LC Security LC-688C

ZYSKUJ WIĘCEJ!

Zapisz się i otrzymuj informacje o:
promocjach, okazjach, nowościach,
oraz cenne kody promocyjne!

Dodatkowo zapisując się do Newslettera
otrzymasz 50 zł na pierwsze zakupy

Zestaw kamer do biura

Biuro to miejsce, w którym zarówno pracownicy, jak i klienci powinni czuć się...

Zestaw kamer do domu

Dom jest dla większości z nas ostoją spokoju i bezpieczeństwa...

Zestaw kamer do firmy

Kamering wizyjny staje się powoli nieodłącznym elementem systemów...

Zestaw kamer do magazynu

Wysokiej klasy instalacje monitoringu wizyjnego są dziś...

Zestaw kamer do parkingu

Jak wiadomo systemy monitoringu szczególnie chętnie instalowane są w...

Zestaw kamer do przedszkola

Stale rozwijające się technologie monitoringu zdobywają coraz nowe...

Zestaw kamer do sklepu

Monitoring w sektorze handlu detalicznego sprawdza się już od wielu...

Zestaw kamer do szkoly

Monitoring w szkołach staje się coraz bardziej powszechny...

Zestaw kamer do uczelni

Monitoring w szkołach staje się coraz bardziej powszechny...

informacje o prezentowanej ofercie
Zobacz
jak stworzyć
SYSTEM KAMERINGU