Porównujesz: 0
Skuteczny monitoring IP przy zmiennym oświetleniu


Skuteczny monitoring IP przy zmiennym oświetleniu

Współczesne systemy telewizji dozorowej IP bardzo rzadko pracują w jednolitych warunkach oświetleniowych. Przeważnie systemy monitoringu wizyjnego muszą pracować w zmiennych warunkach oświetleniowych, które mogą prowadzić do prześwietlenia lub zaciemnienia pewnych fragmentów obrazu. Obniża to skuteczność w rozpoznawaniu obserwowanych osób i przedmiotów, tym samym zmniejszając efektywność pracy systemu telewizji CCTV IP. Dlatego też coraz więcej kamer sieciowych jest wyposażanych w szereg opcji dodatkowych, które w połączeniu z automatyczną funkcją Dzień/Noc, mają za zadanie zagwarantować prawidłową reprodukcję obserwowanej sceny, zarówno przy dziennym, jak i nocnym oświetleniu.


profesjonalne kamery IP Geovision

Fot. Wygląd kamery sieciowej GV-BX2400-3V i GV-BX3400-4V Geovision


Z myślą o budowie skutecznych systemów monitoringu IP w miejscach o niekorzystnych warunkach oświetleniowych, firma Geovision wprowadziła do oferty dwie nowe kamery megapikselowe w wersji GV-BX2400-3V i GV-BX3400-4V, które jako pierwsze kamery IP tej marki, zostały wyposażone w funkcję szerokiego zakresu dynamiki (WDR PRO) realizowaną sprzętowo. Szeroki zakres dynamiki to technika pozwalająca na wierną rejestrację sceny mimo dużego kontrastu. Dzięki niej zapewniana jest odpowiednia widoczność osób i przedmiotów, które znajdują się w prześwietlonych lub zaciemnionych obszarach obserwowanej sceny. Przykładem działania funkcji WDR PRO może być witryna sklepowa z ludźmi w środku. Dzięki zastosowaniu szerokiego zakresu dynamiki możliwe jest zarówno rejestrowanie tego, co znajduje się w środku, jak i tego, co widać na zewnątrz, a nie jak w przypadku kamer tradycyjnych - albo dobrze naświetlone to, co za oknami, zaś postacie w środku zbyt ciemne, aby można było dokonać identyfikacji, albo prześwietlone okna i dobrze naświetlone postacie.


Funkcja WDR

Fot. Funkcja WDR wyłączona


Funkcja WDR

Fot. Funkcja WDR włączona


Nowe kamery megapikselowe Geovision w wersji GV-BX2400-3V (w komplecie obiektyw zmienno-ogniskowy 2.8-12 mm) i GV-BX3400-4V (obiektyw o zmiennej ogniskowej 3-10,5 mm) korzystają z prawdziwej funkcji Dzień/Noc (mechaniczny filtr podczerwieni), która w połączeniu z szerokim zakresem dynamiki realizowanym sprzętowo, gwarantuje efektywny nadzór wideo, zarówno w dziennym, jak i nocnym oświetleniu. Ponadto, zastosowany mechaniczny filtr podczerwieni, umożliwia kamerą współpracę z zewnętrznym promiennikiem podczerwieni, co pozwala na prowadzenie skutecznej obserwacji nawet przy całkowitym braku oświetlenia.Prezentowane kamery sieciowe doskonale nadają się do zastosowania w miejscach, w których konieczna jest precyzyjna identyfikacja obserwowanych osób i przedmiotów oraz skuteczna wideoweryfikacja zdarzeń alarmowych. Obie kamery pracują w oparciu o zaawansowany technologicznie przetwornik obrazu CMOS ze skanowaniem progresywnym, który generuje krystalicznie czysty, ostry i niezwykle szczegółowy obraz w rozdzielczości 2.0MPix @ 30 kl./s (GV-BX2400-3V) lub 3.0MPix @ 20 kl./s (GV-BX2400-3V).Systemy telewizji przemysłowej IP budowane na bazie nowych kamer kompaktowych Geovision, charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, którą zapewnia m.in.: wbudowany mikrofon, dwukierunkowe audio w kompresji G.711 i AAC (24 kHz, 16 bit), wejście i wyjście audio typu mini-jack 3.5mm, wejście i wyjście alarmowe, złącze mini-USB (opcjonalny interfejs komunikacji bezprzewodowej), wyjście analogowe wideo BNC (640x480), alarm sabotażowy (zasłonięcie obrazu, zmiana ostrości, zmiana kierunku) oraz slot na karty micro SD / SDHC / SDXC klasy 6 lub wyższej (lokalny zapis obrazu i dźwięku).


Z kolei dwa niezależnie konfigurowane strumienie wideo w połączeniu z aż trzema dostępnymi metodami kompresji (H.264, MPEG-4 ASP i MJPEG), pozwalają na optymalne dopasowanie kamery do możliwości sieci IP oraz wymagań stawianych przez instalację monitoringu wizyjnego CCTV IP. Warto także wspomnieć o opcji zasilania PoE (IEEE 802.3af, 48VDC, max 15.4W, 350mA), która w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza montaż kamer, ponieważ zarówno zasilanie, jak i transmisja danych jest realizowana za pomocą tego samego przewodu.


ZYSKUJ WIĘCEJ!

Zapisz się i otrzymuj informacje o:
promocjach, okazjach, nowościach,
oraz cenne kody promocyjne!

Dodatkowo zapisując się do Newslettera
otrzymasz 50 zł na pierwsze zakupy

Zestaw kamer do biura

Biuro to miejsce, w którym zarówno pracownicy, jak i klienci powinni czuć się...

Zestaw kamer do domu

Dom jest dla większości z nas ostoją spokoju i bezpieczeństwa...

Zestaw kamer do firmy

Kamering wizyjny staje się powoli nieodłącznym elementem systemów...

Zestaw kamer do magazynu

Wysokiej klasy instalacje monitoringu wizyjnego są dziś...

Zestaw kamer do parkingu

Jak wiadomo systemy monitoringu szczególnie chętnie instalowane są w...

Zestaw kamer do przedszkola

Stale rozwijające się technologie monitoringu zdobywają coraz nowe...

Zestaw kamer do sklepu

Monitoring w sektorze handlu detalicznego sprawdza się już od wielu...

Zestaw kamer do szkoly

Monitoring w szkołach staje się coraz bardziej powszechny...

Zestaw kamer do uczelni

Monitoring w szkołach staje się coraz bardziej powszechny...

informacje o prezentowanej ofercie
Zobacz
jak stworzyć
SYSTEM KAMERINGU