Porównujesz: 0
W jaki sposób chronić dom i bliskich


W jaki sposób chronić dom i bliskich

W Polsce istnieje bardzo silne przekonanie o tym, że dom jest najbezpieczniejszym miejscem dla naszej rodziny. Od wczesnych lat powtarzamy sobie, że nie ma to jak w domu u mamy, a tymczasem okazuje się, że nasze domy i mieszkania są mocno narażone na kradzieże i włamania. Wiemy od naszych klientów i od policjantów, że wprawieni złodzieje poradzą sobie z każdym zabezpieczeniem jeśli mają odpowiednią ilość czasu. Ten czas ma szczególne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa. Im bardziej utrudnimy dostanie się do naszego domu tym staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego rabusia.

Mówi się, że najskuteczniejszym sposobem na walkę o bezpieczeństwo domu jest nie posiadanie domu, wrogów oraz majątku. Wierzymy jednak, że to rozwiązanie jest pozbawione sensu. Zatem w jaki sposób można zabezpieczyć dom i mieszkanie przed kradzieżą?

Symulacja obecności w domu

To najczęściej wykorzystywany sposób w Polsce, zwłaszcza przez osoby starsze, które dobrze znają swoich sąsiadów. Ten sposób polega na tym, że sąsiedzi co jakiś czas zapalają światło w naszym domu czy mieszkaniu i przechodzą przy oknach w taki sposób, aby było widać, że ktoś jest w mieszkaniu. Dzisiaj znacznie lepiej zainwestować w inteligentny system, który sam będzie symulował obecność w domu. Sam zapali światło gdy się ściemni i zgasi je gdy będzie pora spać. Taki system może zapalać światło w różnych pomieszczeniach w taki sposób w jaki zostanie zaprogramowany. Np. najpierw w przedpokoju, potem w kuchni, potem w łazience, znowu w kuchni, w salonie i w sypialni.

Antywłamaniowe drzwi z funkcją raportu o próbie otworzenia.


Ludzie często kierują się logiką i większość budżetu na zabezpieczenie mieszkania i domu przeznaczają na masywne drzwi antywłamaniowe. Drzwi są rzeczywiście najlogiczniejszym sposobem wejścia do domu, ale gdy złodziej zauważy, że nie zadbałeś o odpowiednio bezpieczne okna to wybierze łatwiejszy sposób wejścia do domu. Wybierając ten sposób zabezpieczenia warto zatem równomiernie rozłożyć budżet, bo nasza domowa twierdza jest tak mocna, jak jej najsłabsze ogniwo.

Domofon z funkcją streamingu wideo

Złodzieje bardzo często najpierw sprawdzają, czy w domu ktoś jest, czy nie ma. Robią to poprzez dzwonienie do domofonu oraz do drzwi. Coraz więcej firm na rynku oferuje takie systemy, które pozwalają nagrać i przesłać obraz z kamery umieszczonej w pobliżu drzwi wprost do właściciela domu. W razie włamania zwiększa to szansę na wykrycie sprawcy lub powiadomienie sąsiadów czy policji o tym, że coś niedobrego się dzieje.

Alarm

Systemy alarmowe są najczęściej stosowanym zabezpieczeniem. Przez co ich skuteczność z roku na rok maleje. Podstawowe systemy alarmowe mają umieszczone czujniki przy drzwiach i oknach, ale ich uruchomienie oznacza, że włamywacz już naruszył nasz dom czy mieszkanie. Aby zwiększyć szansę na ochronę należy zwiększyć ilość czujników, aby wiedzieć gdy ktoś przekracza linię furtki a nie drzwi mieszkania. Nie da się również ukryć, że na wyjące alarmy jesteśmy już zobojętnieni, bo często potrafią je uruchomić sami właściciele.

Prywatna ochrona

To bardzo dobre i skuteczne rozwiązanie. Jednak wiąże się z wysokimi kosztami, które trzeba ponosić przez cały czas korzystania z takich usług. Podstawową wadą ochrony jest to, że przyciąga ona mocno uwagę niepożądanych osób czyniąc Twój dom atrakcyjniejszym. Gdy po kilku latach korzystania stwierdzisz, że nic się nie wydarzyło i przerwiesz współpracę z firmą, to może się okazać, że będzie to oznaczało nic innego jak ?złodzieju zapraszam?

System monitoringu wideo z funkcją nagrywania i streamingu

To jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku i zarazem bardzo atrakcyjne kosztowo. Jednak decydując się na taki system należy pamiętać o tym, że tylko profesjonalnie przygotowany odniesie swój skutek. Najczęstszym błędem popełnianym podczas instalowania kamer jest to, że jest ich zbyt mało, lub to, że nie mają awaryjnego zasilania. Co z tego, że kamery poprawnie pracują gdy są zasilane w momencie, gdy złodzieje odetną prąd od Twojego domu czy mieszkania? Taki system powinien mieć również swoje oddzielne zasilanie na wypadek takich sytuacji. Gdy system jest poprawnie zbudowany to ze statystyk wynika, że jest najskuteczniejszy. Gdy złodziej odetnie prąd i zauważy, że kamery nadal rejestrują obraz, zazwyczaj po prostu rezygnuje z włamania. Gdy się na nie zdecyduje, to łatwo jest go odnaleźć, bo posiadamy zapis całej sytuacji. Tak samo w trakcie włamania możemy obserwować co się dzieje i na bieżąco informować policję lub firmę ochroniarską.

Ubezpieczenie

To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydują się na żadne z zabezpieczeń mieszkania czy domu. Oczywiście mówimy o tym z lekkim przekąsem, bo żaden ubezpieczyciel nie weźmie na siebie odpowiedzialności za rzeczy skradzione z domu, który dało się otworzyć jednym kopnięciem. Co zatem pozostaje osobom, które nie zabezpieczają swojego domu? Wiara w to, że złodziej ominie ich dom.


ZYSKUJ WIĘCEJ!

Zapisz się i otrzymuj informacje o:
promocjach, okazjach, nowościach,
oraz cenne kody promocyjne!

Dodatkowo zapisując się do Newslettera
otrzymasz 50 zł na pierwsze zakupy

Zestaw kamer do biura

Biuro to miejsce, w którym zarówno pracownicy, jak i klienci powinni czuć się...

Zestaw kamer do domu

Dom jest dla większości z nas ostoją spokoju i bezpieczeństwa...

Zestaw kamer do firmy

Kamering wizyjny staje się powoli nieodłącznym elementem systemów...

Zestaw kamer do magazynu

Wysokiej klasy instalacje monitoringu wizyjnego są dziś...

Zestaw kamer do parkingu

Jak wiadomo systemy monitoringu szczególnie chętnie instalowane są w...

Zestaw kamer do przedszkola

Stale rozwijające się technologie monitoringu zdobywają coraz nowe...

Zestaw kamer do sklepu

Monitoring w sektorze handlu detalicznego sprawdza się już od wielu...

Zestaw kamer do szkoly

Monitoring w szkołach staje się coraz bardziej powszechny...

Zestaw kamer do uczelni

Monitoring w szkołach staje się coraz bardziej powszechny...

informacje o prezentowanej ofercie
Zobacz
jak stworzyć
SYSTEM KAMERINGU