Porównujesz: 0




kamery na stadionach EURO 2012


kamery na stadionach EURO 2012

W związku z powierzeniem Polsce i Ukrainie organizacji piłkarskich mistrzostw Euro 2012 nasze kraje czeka wielki wysiłek rozbudowy infrastruktury drogowej, hotelowej, sportowej. Aby wybryki pseudokibiców nie zakłóciły piłkarskiego święta, trzeba jak najszybciej wdrożyć koncepcję „bezpiecznego stadionu”. Takie rozwiązanie proponuje firma Bosch.



Nie wystarczy być gotowym na pierwszy gwizdek meczu otwarcia Euro 2012. Mistrzostwa będą przebiegać bezpiecznie, jeżeli już dziś nasze ligowe stadiony przestaną być kuźnią chuligaństwa. A niestety, wiele z nich jest obecnie słabo zabezpieczonych, dając pseudokibicom poczucie bezkarności. Warunkiem bezpieczeństwa na stadionie jest zaplecze w postaci dobrych systemów monitorujących, nagłośnienia i wykrywania niebezpieczeństw. Sprawnie działający system ochrony to także jeden z warunków podstawowych, który nakłada UEFA na organizatorów Mistrzostw. Żeby więc zostać dopuszczonym do rozgrywek pierwszej Ligii, nie wystarczy dobra drużyna – trzeba jeszcze mieć bezpieczny stadion.




Bezpieczny stadion według Boscha




Bosch, jako oferent sprzętu z zakresu systemów zabezpieczeń, wprowadził do swojej oferty koncepcję „bezpiecznego stadionu”. W jej ramach firma zapewnia kompleksowe rozwiązania dla obiektów sportowych, jak: planowanie projektu zabezpieczenia stadionu, konsultacje i doradztwo, realizacja oraz serwis posprzedażny. Koncepcja Boscha zakłada nie tylko sprzedaż samych produktów, ale również współpracę z projektantami i przedstawicielami urzędów miast. Dzięki temu można mieć pewność, że system będzie spełniał założenia funkcjonalne oraz będzie zgodny z wszelkimi normami prawnymi. Na stadionach i w halach sportowych wykorzystywane są boschowskie systemy telewizji dozorowej oraz nagłośnieniowe, oparte o technologię IP, zaawansowane rejestratory cyfrowe DiBos8 czy o cyfrowy system Presideo. Urządzenia Boscha spełniają wymogi UE i UEFA i gwarantują pełną kontrolę nad wydarzeniami podczas imprezy sportowej. Ułatwiają pracę policji i służbom porządkowym, zapewniają pełną identyfikację uczestników, sprawną komunikację, bezpieczeństwo oraz obsługę konferencyjną dla prasy.



Firma wyposażyła w systemy monitoringu już 14 obiektów sportowych w Polsce, m.in. Stadion Śląski w Chorzowie, stadion MOSiR w Zamościu, halę sportową w Dąbrowie Górniczej, halę sportową Globus w Lublinie, stadiony Orła Warszawa, Górnika Łęcznej, Śląska Wrocław oraz uważany za najlepiej wyposażony w Polsce stadion MOSiR w Kielcach. Do budowy systemów dozorowych Bosch korzysta ze specjalnego kalkulatora stadionowego pozwalającego dokładnie wyliczyć, w ile i jakich kamer powinien być wyposażony obiekt, aby każda kamera w systemie miała przydzieloną konkretną funkcję. Koncepcja zabezpieczenia jest zawsze indywidualnie dopasowywana do specyficznych warunków danego obiektu, uzgadniana z policją i przedstawicielami inwestora. Rejestrowany materiał musi ponadto spełniać niezbędne wymagania prawne, pozwalające na skuteczne wykorzystanie go w ewentualnym postępowaniu sądowym.




Pseudokibicom dziękujemy




Dobrze zaprojektowany system telewizji przemysłowej (CCTV - Closed Circuit Television) pozwala na rozpoznanie kibiców bez względu na miejsce, które zajmują na widowni i kierunek, w którym patrzą. Trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty warunków identyfikacji, a więc kąt obserwacji twarzy czy prędkość poruszającej się osoby. W przypadku wystąpienia zamieszek istnieje możliwość obserwacji punktu zapalnego z kilku kamer, wycelowanych w dany punkt z różnych kierunków i pod różnym kątem. W ten sposób można zapobiegać wzajemnemu zasłanianiu się chuliganów przed obiektywem kamery.



Bardzo ważną sprawą jest identyfikacja osób wchodzących na teren obiektu. Kibice przechodzą przez punkty kontroli biletów, w których można wykonać identyfikujące zdjęcie twarzy. W przypadku jakiegokolwiek incydentu dysponowanie portretami wszystkich wchodzących pozwoli na szybkie wyszukanie sprawcy. Jeśli stadion wyposażony jest również w system elektronicznej kontroli biletów, można bardzo łatwo określić personalia tej osoby. Kamery obrotowe zlokalizowane w okolicach bram dozorują przedpola obiektu oraz wspomagają służby ochrony w utrzymywaniu porządku przy wejściach.



Wśród zadań stawianych przed systemami CCTV znajduje się również wspomaganie organizacyjne służb porządkowych, takie jak właściwa alokacja personelu medycznego, zapobieganie tworzeniu się zatorów, kierowanie kibiców do odpowiednich bram, wychwytywanie miejsc nieprawidłowo obsługiwanych przez służby techniczne, czy weryfikacja wypełniania obowiązków przez pracowników ochrony.




Bezpiecznie w Chorzowie…




Chorzowski Stadion Śląski to obecnie największy obiekt sportowy w Polsce. W roku 2004 został on wyposażony przez firmę Bosch w system dozoru kamerami CCTV oraz w nagłośnienie muzyczno-informacyjne. Należało zapewnić bezpieczeństwo w kluczowych punktach obiektu, takich jak bramy wejściowe, korona i trybuna stadionu. Dla każdej ze 120 kamer indywidualnie zdefiniowano zadania pracy, określono i wyliczono parametry identyfikacji oraz pól pokrycia terenu. Podczas projektowania systemu specjaliści Boscha ściśle współpracowali z policją, która przekazywała swoje doświadczenia o specyfice zachowań kibiców oraz określała potencjalne zagrożenia, które mogą pojawić się na terenie stadionu. Policja otrzymała też do zaopiniowania próbne zdjęcia w celu określenia ich jakości – chodziło o to, aby uzyskany materiał był użyteczny jako dowód sądowy. Wspólnie określono ponadto procedury przekazywania rejestrowanego materiału, tak, by dostęp do niego był możliwy jeszcze w trakcie trwania imprezy lub tuż po jej zakończeniu. System pozwala na zidentyfikowanie wszystkich kibiców - zarówno podczas wchodzenia na teren obiektu przez bramkę, jak i później – na trybunie stadionu, i to bez względu na lokalizację danej osoby oraz sposób jej umiejscowienia względem płyty boiska.




…i w Kielcach




Stadion Korony w Kielcach to pierwszy stadion z systemem rejestracji obrazu i dźwięku w technologii IP. To także pierwszy tego typu obiekt sportowy w Polsce wybudowany od podstaw zgodnie z wymogami UEFA. System monitoringu jest oparty obecnie o kilkadziesiąt kamer Bosch, a projekt zakłada docelowo aż 200. Monitoring obejmuje nie tylko sam obiekt, ale również teren wokół stadionu, co pozwala na rejestrowanie przestępstw i wykroczeń w jego pobliżu. Oprócz systemu kamer na stadionie są dwa stanowiska: komentatorskie i policyjne, dzięki czemu publiczność może słuchać komentarzy dziennikarzy lub komunikatów porządkowych policji. Stadion w Kielcach jest nie tylko najnowszym obiektem sportowym w Polsce, jest również wyposażony w najbardziej zaawansowane technologicznie systemy CCTV i PA pochodzące od firmy Bosch.



Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 260 tys. pracowników, wyniosły w 2006 roku 43,7 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern skupiający fabryki i dysponujący sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną oraz serwisową, posiadający ok. 300 spółek zależnych i 13 tys. zakładów serwisowych w ponad 140 krajach świata.



Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych na rynek wtórny i wyposażenie fabryczne, sprzętu car audio Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń z zakresu techniki grzewczej oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch Rexroth). W Polsce istnieją cztery zakłady produkcyjne grupy Bosch. W trzech fabrykach w Łodzi, należących do przedsiębiorstwa Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%) wytwarzane są pralki, zmywarki i suszarki. Natomiast w fabryce Boscha w Mirkowie niedaleko Wrocławia produkowane są elementy hydraulicznych układów hamulcowych.



Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.



źródło : Bosch security

ZYSKUJ WIĘCEJ!

Zapisz się i otrzymuj informacje o:
promocjach, okazjach, nowościach,
oraz cenne kody promocyjne!

Dodatkowo zapisując się do Newslettera
otrzymasz 50 zł na pierwsze zakupy

Zestaw kamer do biura

Biuro to miejsce, w którym zarówno pracownicy, jak i klienci powinni czuć się...

Zestaw kamer do domu

Dom jest dla większości z nas ostoją spokoju i bezpieczeństwa...

Zestaw kamer do firmy

Kamering wizyjny staje się powoli nieodłącznym elementem systemów...

Zestaw kamer do magazynu

Wysokiej klasy instalacje monitoringu wizyjnego są dziś...

Zestaw kamer do parkingu

Jak wiadomo systemy monitoringu szczególnie chętnie instalowane są w...

Zestaw kamer do przedszkola

Stale rozwijające się technologie monitoringu zdobywają coraz nowe...

Zestaw kamer do sklepu

Monitoring w sektorze handlu detalicznego sprawdza się już od wielu...

Zestaw kamer do szkoly

Monitoring w szkołach staje się coraz bardziej powszechny...

Zestaw kamer do uczelni

Monitoring w szkołach staje się coraz bardziej powszechny...

informacje o prezentowanej ofercie
Zobacz
jak stworzyć
SYSTEM KAMERINGU